16. Ukončovací jízda VSJ Praha 3-4.10.2020

Poslední aktualizace: 06.10.2020


Zcela neskromně musím prohlásit, že 16.Ukončovačka VSJ Praha se navzdory všem nepříznivým okolnostem provázejícím její plánování povedla skvěle! Podařilo se nám trefit nejen počasí, ale byla to díky nouzovému stavu vyhlášenému kvůli epidemi Covid-19 od pondělí 5.10.2020, asi poslední možnost v tomto roce uspořádat takovouto hromadnou akci. Navíc, jak se dočtete níže, zcela v duchu našich budovatelských tradic, plán jsme nejenže splnili, ale dokonce překročili, odhaduju tak nejmíň o 200% :-)


Sešli jsme se na obvyklém místě před STK v ulici Türkova na Chodově, s jedním malým drobným rozdílem oproti zavedeným zvyklostem - sraz byl z praktických důvodů kvůli vzdálenějším účastníkům posunut o půl hodiny na 9:30 a odjezd na vyjížďku na 10:30. Samozřejmostí se už stala skupinová fotografie, tentokrát ale s další novinkou - trpasličím stativem. Řekněte sýr, nasedat a 14 Jawiček vyráží za dobrodružstvím!


 

První plánovaná zastávka na trase byla cca 60km vzdálená Zámecká restaurace v Louňovicích pod Blaníkem. Cestou jsme ale ještě nesměli zapomenout vyzvednout dva kamarády v Týnci na Sázavou, posvátném to městě všech Jawařů. Vše bylo bezvadně domluveno, kluci tam byli připraveni, takže jsme ani nesesedali a frčeli jsme do Benešova, dále přes Pozov, Postupice a Veliš do již dříve zmíněných Louňovic pod Blaníkem. K restauraci přijíždíme přesně podle plánu ve třičtvrtě na dvanáct a v přijemném slunečném počasí si vychutnáváme výborný oběd. Jawařské špičkování a veselé debaty na zahrádce restaurace všechny baví a asi bychom tam seděli až do večera, ale plán je od toho, aby se plnil vy holoto - takže zaplatit, vyčůrat a jedeme dál.Hlavním cílem dne bylo muzeum jednostopých vozidel na hradě Kámen, kam jsme se dostali, já vím, zní to neuvěřitelně, ale opět přesně podle plánu, tedy ve 13:30. Bude to znít, že se opakuju, ale je to prostě tak - zase podle plánu, tam ani ne pět minut po nás dorazila delegace severomoravské frakce VSJ, pod diplomatickou záštitou Blonďáka a Vency. Parkoviště pod hradem Kámen bylo rázem plné motorek Jawa a ČZ! K prohlídce muzea, které je na hradě Kámen od roku 1974, asi nenapíšu nic jiného, než že ji určitě všem kdo pojedou kolem doporučuji. Své čestné místo tam má i Pavel "Suchoš" Suchý, který je z toho pózování návštěvníkům už asi fakt unavený :-) Tímto ho srdečně zdravíme!Po prohlídce jsme se s některými pražáky rozloučili a naopak kluci moravští se k nám přidali, takže naše kolona ve výsledku narostla na 18 strojů a mezi Jawami se objevily i nějaké ty ČíZy. Přes Soběslav a Týn nad Vltavou jsme dýmili do ATC Podroužek v Netolicích, kde na nás čekalo zajištěné ubytování. Cestou proběhl v Týně v supermarketu nákup proviantu na večer a nezbytná fotografie s pozadím betonového kolosu Temelína, který nás nabil energií doslova jadernou, takže snad nikdo nepřijel do cíle unaven.Večer v kempu se odehrál v duchu přátelských rozhovorů u táboráku s opékáním buřtů, zhodnocení celého dne, i nějaké plány na příští rok proběhly, zkrátka taková ta klasická pohodička u ohýnku.Druhý den ráno po snídani se někteří rozhodi vyrazit domů samostatně a zbytek ještě pak jel společnou trasou přes Bavorov, Ražice, Putim, Písek, Zvíkovské Podhradí, Milevsko, Nadějkov, Sedlec Prčice, Sedlčany, Neveklov, Jílové do Sulic, kde jsme se u staré Benešovské silnice definitivně rozloučili a každý již na svou pěst pokračoval k domovu.Díky všem že jste dorazili! Opětovně klobouk dolů před Jizerským mototýmem! Moravská delegace sice nedorazila po ose, což je pochopitelné, ale rozhodně to bylo super že jste dorazili ogaři, bylo to fajn vás vidět i jindy než na srazu!
Přeju všem hodně zdraví a síly v boji s koronáčem a příští rok na zahajovačce ahoj!


Mapka sobotní trasy je ke stažení zde>>
Text+Foto: Rindy (externí navigátor a dopisovatel VSJ)